Parkhotel Kašperské Hory
Kašperské Hory 4
PSČ: 34192
tel.: +420 376 582 592
fax: +420 376 582 500
recepce@parkhotel-sumava.cz
reditel@parkhotel-sumava.cz
Ubytování - Šumava
14 prostorných dvou až třílůžkových pokojů s možností přistýlky a 3 apartmány. Plně vybavená kuchyňka na každém pokoji, SAT TV, WiFi připojení.
|
Rodinná dovolená
Pension Kašperk v Kašperských Horách je ideální také pro rodiny s dětmi,
které hledají příjemné ubytování, malebné okolí a nepřebernou škálu
atraktivních výletů.
|
Příjemný pension na okraji národního parku, na trase Srní, Kvilda, Modrava, nabízí kvalitní a cenově přístupné ubytování na Šumavě.
Kašperské Hory - město se slavnou historií, které kdysi plnilo pokladnice českých králů tolik žádaným zlatem. Původně hornická osada, která vznikla ve 13. století v centru zlatorudného revíru. Za zlatem do těchto končin přišli již Keltové, přibližně 600 let př. n. l., kteří zde zřídili opevněná hradiště na vrchu Sedlo a Valy a zlato rýžovali ze zlatonosných náplavů v řece Otavě a jejích přítocích. Středověk již přinesl rozmach hlubinného dolování. Roku 1356 zde dal Karel IV. postavit na obranu kutisk hrad Kašperk a město ležící na jedné z větví „Zlaté“ stezky získalo díky svému významu četné výsady.
Pozůstatky po dolování nalezneme dodnes hlavně v údolí Zlatého potoka. Četné štoly jsou významným zimovištěm netopýrů. V nejdelší štole při silničce do obce Červená je umístěna seismologická stanice.
Dnes láká turisty především krásným okolím, četnými možnostmi sportovně turistického vyžití, které skýtá především Národní park Šumava. Pěší turistika, cykloturistika, lyžování sjezdové a především běžecké, splouvání toků řek a řada dalších aktivit, možnost ubytování v samém centru přírodních scenérií, to vše ocení aktivní a rekreační sportovci, rodiny s dětmi a v klidnějších měsících především senioři.
Přijeďte a vydejte se po stopách zlatokopů k potokům a starým štolám, obdivujte um šumavských sklářů v Muzeu Šumavy v Sušici a Kašperských Horách nebo se jen nechte okouzlit krásou přírody a melancholií šumavských horizontů.
Obdivujte Šumavu spisovatele Karla Klostermanna, malíře a grafika Josefa Váchala a dalších umělců, kteří propadli jejímu kouzlu.
Už při loučení se Šumavou se budete chtít vrátit. Přijeďte a budete vítáni.